İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Akşener: Aday Değilim

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, sosyal medya hesabında, 27 Nisan’da yapılacak seçimli Olağanüstü Genel Kurul’da genel başkan adayı olmayacağını açıkladı. Akşener, ”Ödenmesi gereken bedelleri de başkalarından bir beklentim olmaksızın her defasında ödedim.” dedi.

Akşener, sosyal medya hesabı X platformundan yaptığı açıklama şöyle:

”30 yıllık siyasi kariyerim boyunca; ülkemizin geleceğini, milletimizin huzurunu, devletimizin iyiliğini yakından ilgilendiren birçok meselede kararlar almam, tutumlar benimsemem gerekti. Bu kararları alırken, bu tutumları takınırken de her defasında bireysel çıkarlarımı, kısa vadeli potansiyel kazanımları ve yapılan her türlü ‘cazip’ teklifi bir kenara bırakıp sahip olduğum ahlaki değerleri, Cumhuriyetimizin temel ilkelerini ve Türkiye’nin ihtiyaçlarını merkeze aldım. Rabbime şükürler olsun ki aldığım her kararın, benimsediğim her tutumun ne kadar isabetli olduğu da, her zaman kısa vadede olmasa da, zaman içerisinde mutlaka ispatlandı.

”PİŞMAN DEĞİLİM…”

Ayrıca günümüz siyasetinde görmeye pek alışık olmadığımız biçimde şartlar ne kadar jetin, siyasi konjonktür ne kadar elverişsiz olursa olsun her kararımın, her tutumumun sorumluluğunu almayı da mutlaka bildim. Nitekim ödenmesi gereken bedelleri de başkalarından bir beklentim olmaksızın her defasında ödedim. Bundan da asla pişman olmadım.”

(Haber Merkezi)

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir