İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Karacabey Şeker Fabrikası, 58 Milyon 500 Bin TL Satıldı! Yapay Şekere Mahkumuz

CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk, Karacabey Şeker Fabrikası’nın satılmasına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada; “Sayın Erdoğan, İngiliz şirketlerin ürettiği yapay şekerleri tüketmemizi uygun görüp bu skandal satışa onay vermiş. Pancar üretiminde dünyanın sayılı ülkelerinden olmamıza rağmen dışarıdan şeker ithal ediyoruz.” dedi.

NEDEN ŞEKER İTHAL EDİYORUZ?

Öztürk yaptığı yazılı açıklamada; “Tarım ve Orman Bakanlığı verilerine göre, ülkemizde devlete ait 15, özel sektöre ait 12 ve pancar kooperatiflerine ait 6 şeker fabrikası bulunuyor. Türkiye’de her sene tonlarca şeker pancarı üretiliyor. Elimizdeki bu imkânlara rağmen neden şeker ithal ediyoruz? Fabrikalarımızda işlenecek tonlarca pancar üretebilen bir ülkeyken Sayın Erdoğan’ın bu halka, bizlere reva gördüğü şey İngiliz yapay şekeri. Sizin, benim, vatandaşlarımızın sağlığına biçilen değer ise 58 milyon 500 bin lira” ifadelerine yer verdi.

Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan Özelleştirme Dairesi Başkanlığı ile ilgili karara göre, Bursa’nın Karacabey ilçesinde faaliyet gösteren Karacabey Şeker Fabrikası, 58 Milyon 500 bin liraya satıldı. Satış kararı 12 Mart 2024 tarihli Resmî Gazete’de yayımlandı.

(Haber Merkezi)

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir