İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Özel, “Emekliye yüzde 33, Kredi Kartı faizine Yüzde 113 Zam Uyguluyorlar”

Seçim gezi ve halkla buluşmalarını arttıran CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Adana Seyhan’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Konya’daki mitinginde seslerini duyurmak isteyen staj ve çıraklık mağdurlarının gözaltına alınmasına ilişkin “Staj mağdurları Konya’da Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingine gittiler. 40-50 kişi, seslerini duyurmak istediler. Ne yaptı biliyor musunuz Recep Tayyip Erdoğan? Onları gözaltına aldırdı. Telefonlarını toplattı. Otobüslere bindirdi. Buradan sesleniyorum: Ey Recep Tayyip Erdoğan, bundan sonra bu staj mağdurları hakkını alana kadar, çıraklık mağdurları hakkını alana kadar onlarla birlikte mücadele edeceğiz. İki elim yakandadır” dedi.

Kredi kartı faiz oranlarının yükseltilmesini de eleştiren Özel; “Emekliye yüzde 33 zam veriyorlar. Ama kredi kartı faizine gelince yüzde 113 zam uyguluyorlar. Biz CHP olarak bu faiz düzenine, bu haramilerin düzenine, haramilerin saltanatına son vereceğiz” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yerel seçim çalışmaları kapsamında bugün Adana Seyhan’ı ziyaret etti.

Burada halka seslenen Özel, belediye başkan adaylarına oy istedi. Özel, Adana’da 16 belediyede aday çıkardıklarını ifade ederek; “Şu an itibarıyla 3 belediyemiz var. Ama seçimden sonra göreceksiniz hem Adana Büyükşehir Belediyesi’ni hem de16 belediyenin, gönül ister tamamını, ama tamamına yakınını alacağız.” iddiasını dile getirdi.

“İTTİFAK ÇOKTAN KURULMUŞ”

“Bugün bugün CHP bu seçimlere giderken geçmiş seçimlerdeki gibi bir ittifakla gitmiyor.” diyen Özel; ” Yalnız kaldı, seçimi kazanamaz diye düşünenler vardı. Ama iş sokaklara gelince, meydanlara gelince, iş sahaya çıkmaya gelince herkes gördü ki; bir tarafta Cumhur İttifakı. Her geçen gün birbirine benzeyen bir korku ittifakı. Korkutarak, tehdit ederek, şantaj yaparak, hizmet getirmeyiz diyerek depremzedeye dahi tehdit ve şantajda bulunarak korkutarak ilerleyen bir ittifak. Karşısında Türkiye İtifakı’yla biz Seyhan’a geldik sosyal demokratlardan, milliyetçi, muhafazakar demokratlardan, gönlünde Seyhan, Adana olan bütün güzel insanlardan oy istemeye geldik. Gördük ki bu ittifak çoktan kurulmuş.” dedi.

“21 BİN KONUT SÖZÜ VERDİ ŞU ANA KADR BİN 589 KONUT YAPTI”

6 Şubat depremlerine değinen Özel, şunları söyledi:

“Biz depremi unutmayacağız. Belediyelerimizin, yeni seçilenlerin de göreve devam edenlerin de öncelikli görevi depreme dirençli kentler inşa etmektir. Depremin hemen ardından üç gün sonra Recep Tayyip Erdoğan söz verdi. Dedi ki ‘bir yıl içinde herkesin evini yapıp teslim edeceğim.’ Adana’da 21 bin konut yapmaya söz verdi. Tam bir yıl sonra bitecekti, 13 ay oldu. Şu ana kadar teslim ettiği konut sayısı bin 589 yüzde 7,5. Türkiye’deki oran da bundan farklı değil.” (Haber Merkezi)

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir