İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Özel, Grup Toplantısında DİSK’in ‘Vergide Adalet İstiyoruz.’ Sözüne Destek Verdi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM’de Grup toplantısında konuşma yaparak önemli noktalara değindi ve belediye başkan adaylarına değindi. Özel, DİSK’in “Vergide adalet” talebini Grup Toplantısında dile getirerek; “Biz DİSK’in bu talebini hep birlikte CHP’liler olarak sahipleniyoruz. Ve diyoruz ki ‘Vergide adalet istiyoruz.’ Vergide adalet…” dedi.Özel ve CHP milletvekilleri “Vergide adalet istiyoruz” sloganı attı.

‘VERGİDE ADALET İSTİYORUZ’

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM’de Grup Toplantısında; “DİSK emekçileri vergide adalet diyerek yürüdüler. Dediler ki ‘Vergide adalet olmadan; ülkede barış olmaz, sosyal barış olmaz. Vergide adalet olmadan eşitlik olmaz, demokrasi olmaz.’ Bugün asgari ücretten vergi alınmıyor ama asgari ücret, vergi hesabına katılıyor. Yani, maaşınızdaki asgari ücret kadar pay, vergi dilimlerine katıldığı için emekçi ocak ayında aldığı maaşı kaybediyor, kaybediyor, kaybediyor. Biz, onların kanun tekliflerini Meclis’e sunduk. Bugün arkadaşlarımız bu konuda bir araştırma önergesinin oylanmasını ve kanun teklifine dönüşerek komisyonda kabul edilmesini takip edecekler. Biz DİSK’in bu talebini hep birlikte CHP’liler olarak sahipleniyoruz. Ve diyoruz ki ‘Vergide adalet istiyoruz.’ Vergide adalet…” dedi.

Özel’in sözlerinin ardından CHP milletvekilleri; ‘Vergide adalet istiyoruz’ sloganları attı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Haftaya bu salon, bomboş olacak. Bu saatlerde biz burada yokuz. Haftaya 6 Şubat, büyük depremin yıldönümü. Bütün grup olarak, önceki CHP grubu olarak, bütün parti yöneticilerimizle deprem bölgesinde olacağız” dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partinin Grup Toplantısında, TBMM’de; şunları söyledi:

“Haftaya bu salon, bomboş olacak. Bu saatlerde biz burada yokuz. Haftaya 6 Şubat, büyük depremin yıldönümü. Biz, haftaya, 50 bin 783 resmi kayıtlara göre vatandaşımızın hayatını kaybettiği; Kahramanmaraş merkezli, 11 ilimizi etkileyen büyük depremin yıldönümünde, bütün grup olarak, önceki CHP grubu olarak, bütün parti yöneticilerimizle deprem bölgesinde olacağız.”

(Haber Merkezi)

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir